04.06.2024 р. Новий Закон “Про вищу освіту”


1 липня 2014 року Верховною Радою України був прийнятий Закон «Про вищу освіту» №1187-2. Основними положеннями даного закону є:

 1. Створення Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти – посилення та контроль за антиплагіатними нормами.
 2. Створення нового механізму виборів ректорів вищих навчальних закладів.
 3. Обмеження перебування на посаді для ректорів, деканів і завідуючих кафедрами– не більше двох строків (5+5).
 4. Усі вищі навчальні заклади отримають право остаточного присудження наукових ступенів.
 5. Державні вищі навчальні заклади зможуть розміщувати власні надходження від своєї освітньої, наукової та навчально-виробничої діяльності на рахунках установ державних банків.
 6. Зменшення кількісті годин навчального навантаження викладачів на одну ставку з 900 год. до 600 год.
 7. Зменшення навантаження на студентів – кількість годин в одному кредиті змінено з 36 до 30.
 8. З 2016 року запроваджуватиметься новий механізм електронного вступу до ВНЗ і автоматичного розміщення місць державного замовлення.
 9. Передбачено створення умов для збільшення мобільності студентів і викладачів.
 10. Протягом визначеного у законопроекті перехідного періоду із системи вищої освіти буде вилучено рівень молодшого спеціаліста та запроваджено ступінь молодшого бакалавра як скорочений цикл підготовки бакалаврів.
  У зв’язку з військово-політичною ситуацією абітурієнти з Донецької та Луганської областей зможуть скласти ЗНО виключно в інших областях.
  Наразі продовжено термін перереєстрації на ЗНО для абітурієнтів, які проживають на територіях Луганської та Донецької областей до 24.00 год. 20 червня 2014 року. Також абітурієнти з Донецької та Луганської областей під час підготовки та участі у додатковій сесії ЗНО будуть забезпечені безплатними місцями у гуртожитках вищих навчальних закладів інших областей України.

Графік проведення ЗНО 2014 року
В 2014 році ЗНО буде проходити з 3 червня по 27 червня 2014 года. ЗНО з української мови і літератури буде проходити на протязі двох днів (I і II сесії). Тестування по іншим предметам буде проходити в один день.
Дат проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2014 року :

Іноземні мови – 3 червня

Українська мова і література – 5-6 червня

Російська мова – 10 червня

Математика – 12 червня

Географія – 14 червня

Всесвітня історія – 16 червня

Фізика – 18 червня

Історія України – 20 червня

Хімія – 23 червня

Біологія – 25 червня

Світова література – 27 червня

Оголошення результатів ЗНО буде проводитися в період з 19 червня до 8 липня 2014 року. ЗНО в 2014 році будуть здавати тільки 297 тисяч випускників
За даними Центру оцінки якості освіти , в цьому році екзамени будуть здавати 297 тисяч выпускників, з них 31 тисяча — з Києва і області. школярі активно готуються до екзаменів . Найпопулярніші екзамени попереднього онлайн-тестування являються українська мова і література , а також історія України.

XXVI Всесвітня зимова Універсіада 2013 – завершилась!
В італьянському курортному містечку Тренто завершилась зимова Універсіада 2013. За десять медальных днів було розіграно 78 комплектів нагород в 12 видах спорту. За нагороди змагались 1704 спортсмени із 50 країн всіх п”яти континентів. Українська команда виграла дев”ять медалей (3 золоті, 3 срібні і 3 бронзові ) і в загальнокомандому заліку зайняла 8 місце.

Онлайн-освіта – освіта майбутнього
Не секрет, що багато дітей велику кількість інформації отримують через інтернет .Згідно прогнозу дослідницької організації Ericsson ConsumerLab і шведського фонду Riksbankens Jubileumsfond, до 2020 року середня і вища освіта поступово переміститься в онлайн. Єдині , хто буде повністю навчатися офлайн – це діти початкової школи , оскільки основною ціллю школи є навчити дитину вчитися , привчити до роботи в колективі , допомогти адаптуватися в соціумі.

ЗНО може поповнитися правознавством
Рада представників юридичних вищих навчальних закладів і наукових установ внесли пропозицію змінити умови прийому у вищі навчальні заклади України , а саме : повернути правознавство в число дисциплін для проведення ЗНО і передбачити можливість проведення ЗНО і передбачити можливість здачі вступних екзаменів в самому вузі для абітурієнтів – “контрактників”.

Міністерство освіти може змінити умови вступу у ВУЗи .
МОН планує скоротити кількість ВУЗів , куди можна подавати документи. Можливо , вступати можна буде одразу тільки в три ВУЗи , а не в п”ять , як в минулому році. До того ж може скоротитися і вступна кампанія. Кожна категорія вступників буде подавати документи в свій час. Наприклад , спочатку документи подають ті, хто хоче навчатися на бакалаврів , потім на спеціалістів.

Програма в рамках збору Всеукраїнської ради лідерів учнівського самоврядування ПТНЗ.
На протязі 18-20 вересня 2013 року на базі Національного еколого-натуралістичного центру молоді буде проходити збір Всеукраїнської ради лідерів навчального самоуправління професійно – технічних навчальних закладів . В міроприємстві приймуть участь 27 учнів – лідерів учнівського самоврядування професійно – технічних навчальних закладів із 24 областей України, Автономної Республіки Крим, Києва і Севастополя.

Міністерство освіти відкриває гарячу лінію.
В Укрїні починає роботу гаряча лінія для скарг і пропозицій по організації навчального процесу. Тепер кожний бажаючий зможе звернутися з питаннями і пропозиціями по організації навчально – виховного процесу в школах. У службі по роботі зі скаргами діє два номери , один призначений для пропозицій громадян стурбованих освітою в початкових класах(1-4 класи), другий номер буде працювати з проблемами старшокласників .

Перший дзвінок 2013 року пройде 1-2 вересня.
Міносвіти дозволило вітчизняним школам організовувати святкові лінійки до Дня знань на власний розсуд – 1 чи 2 вересня . Щоб ця святкова , яскрава подія багатьом запам”яталась на все життя. А після закінчення школи інакопичення багажу знань продовжиться. Адже без них нам не обійтись . З днем знань !

Запрошуємо до співробітництва нових репетиторів!

14/06/2013 Опубліковані відповіді на завдання тесту першої сесії ЗНО з математики .
Центр оцінювання опублікував правильні відповіді на завдання тесту першої сесії зовнішнього оцінювання з математики. При умові правильного виконання всіх завдань тесту учасники можуть отримати 54 тестові бали . Після визначення результатів кожного учасника , тестові бали будуть конвертовані в шкалу від 100 до 200 балів. Результати тестування з математики орієнтовно будуть оголошені через 15 днів.

13/06/13 Альтернативи ЗНО поки не існує.
Ректор КПІ Михайло Згурівський переконаний , що зовнішнє незалежне оцінювання необхідно удосконалити , оскільки воно розширює доступ випускників шкіл до вищої освіти .Як відомо , Комітет ВР з питань науки і освіти прийняв рішення рекомендувати парламенту прийняти за основу законопроєкт № 1187-2, доопрацювати його до другого читання і одночасно відхилити альтернативні законопроекти № 1187 и № 1187-1.

Залишити відповідь