Кабінет Міністрів України вніс важливі зміни до Положення про інклюзивно – ресурсний центр , затвердженого постановою КМУ від 12.07.2017 № 545.
Як ці зміни вплинуть на роботу інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ)?
- Заплановано вдосконалення організації діяльності ІРЦ, а саме проведення комплексного психолого-педагогічного оцінювання розвитку особи та здійснення системного кваліфікованого супроводу дітей з особливими освітніми потребами (ООП)
- Буде проведено роботу щодо врегулювання питань ведення документації фахівцями центрів, а також оновлення форм висновків про оцінювання розвитку, зокрема повторних.
- Передбачається також погодження окремих норм з чинним законодавством.
Ухвалені зміни спрямовано на забезпечення систематичної підтримки дітей з особливими освітніми потребами. Очікується, що реалізація цих змін створить умови для підвищення якості роботи інклюзивно-ресурсних центрів та поліпшить надання послуг дітям з особливими освітніми потребами, їхнім родинам й освітянам, які працюють з дітьми з ООП. Реалізація проєкту акта не потребує додаткових витрат із Державного бюджету України.
Ця ініціатива є черговим кроком на шляху до забезпечення рівного доступу до освіти та поліпшення інклюзивної підтримки дітей у навчальному середовищі.
Інклюзивно-ресурсний центр — це установа, створена для забезпечення права на здобуття дошкільної і шкільної освіти дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років, яка також надає комплексну підтримку та послуги дітям з інвалідністю та їхнім сім’ям.
У таких центрах фахівці зі спеціальною освітою проводять комплексне психолого-педагогічне оцінювання розвитку дітей, надають психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги, а також систематичну та кваліфіковану підтримку дітям з особливими освітніми потребами та їхнім батькам.