Через реалізацію комплексної стратегії уряд прагне до кінця 2024 року повернути до безпечного офлайн-навчання 300 тисяч школярів.
На цьому наголосив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
За його словами, головною передумовою цьому є наявність укриттів.
«На початку серпня Уряд затвердив методику оцінки безпечності шкіл, яка передбачає 5 рівнів ризику. Це допоможе громадам правильно розставити пріоритети й будувати укриття саме там, де вони потрібні», – відзначив прем’єр-міністр.
Він зауважив, що цього року на їх будівництво Уряд виділив 2,5 млрд грн, і важливо, щоб на місцях ці кошти були витрачені ефективно.
Також Шмигаль відзначив важливість наявності чітких і надійних стандартів безпечних шкільних просторів там, де не можливо використовувати підземні укриття і де це дозволяє безпекова ситуація.
«Для цього ДСНС та МОН спільно розробили три варіанти облаштування наземних укриттів, які сьогодні затверджуємо. Громади зможуть їх реалізувати залежно від потреби та рівня загроз у населеному пункті та регіоні. У підсумку близько тисячі шкіл вже цього навчального року зможуть розпочати процес очного навчання», – зауважив Шмигаль.
Як повідомлялося раніше, в Україні розпочато реалізацію проєкту «Школа офлайн», метою якого є повернення до організованого навчання школярів, які були змушені залишити місця свого постійного перебування.
Ініціативу реалізовуватиме Офіс профільного віцепремʼєра Михайла Федорова та Міністерство освіти і науки.
Планується, що результатом проєкту стане повернення 300 тисяч школярів до очного навчання, а також організоване навчання дітей, які перебувають за кордоном і на тимчасово окупованих територіях.