Студентам коледжів, особливо технічних спеціальностей, необхідна додаткова підтримка для компенсації освітніх втрат у вигляді доступності обладнання та проведення регулярних практичних занять.
Про це йдеться у звіті Державної служби якості освіти за результатами другого етапу моніторингу якості фахової передвищої освіти.
Загалом у межах моніторингу було проведено тестування студентів зі 105 дисциплін. У діапазоні 75-89 балів, що еквівалентно оцінці «добре» за національною шкалою, виконано тести з 30 запропонованих дисциплін (28,5%), тобто лише з кожної четвертої дисципліни.
При цьому середній бал нижче 59 балів, що еквівалентно оцінці «незадовільно» за національною шкалою, є результатом тестування з 22 дисциплін, тобто за кожною п’ятою дисципліною не забезпечено задовільний результат навчання.
При цьому вищі показники продемонстрували студенти за спеціальностями «Агрономія» та «Ветеринарна медицина».
Водночас за спеціальностями «Маркетинг», «Готельно-ресторанна справа» та «Автомобільний транспорт» результати значно нижчі.
Так, із 21 затребуваної спеціальності, більше половини (57%) забезпечують лише задовільний рівень підготовки.
З-поміж п’яти спеціальностей (24%) засвідчено незадовільний рівень результатів тестування: «Обслуговування та ремонт електроустаткування автомобілів і тракторів», «Обслуговування та ремонт автомобілів та двигунів», «Підприємництво та торгівля», «Готельна-ресторанна справа», «Маркетинг».
У Державній службі якості освіти наголосили, що виявлені проблеми створюють ризик відсутності окремих компетентностей у здобувачів освіти.