З 2024 року стартує масштабна реформа старшої школи . По-перше, буде введено 12-річну програму освіти, адже дітям не вистачає часу на вивчення програми у рамках 11 років. З 10 класу буде профільне розділення, де діти зможуть обирати предмети за бажанням, але з дотриманням освітнього мінімуму. Надалі заклади освіти розділять на початкову, середню та вищу школу (з різними будівлями). Ці питання органи місцевої влади мають розвʼязати до 1 вересня 2024 року. Законопроєкт реформи вищої освіти вже сформовано, але є два фактори, які поки не дають втілити його в життя. По-перше, Міносвіти виступало за скасування вечірньої та заочної форми навчання, як «застарілої» — цей процес поки ще на обговоренні. Друга проблема — це закон про мобілізацію, де пропонують скасувати відстрочку для тих, хто здобуває другу та третю вищу освіту.
Ще один крок реформи: оптимізація університетів. Деякі з них закриють, а деякі — реорганізують, як, наприклад, НАУ. Зміниться й фінансування стипендій : з 2024 планується перехід на грантову систему, яка буде частково або повністю покривати витрати на навчання студента. Стипендії залишать лише на спеціальностях, які потрібні державі.
Окрім того, з 1 січня 2024 відновлено систему формульного фінансування закладів вищої освіти, яке, зокрема, передбачає, що ставки викладачів не будуть залежати від кількості студентів.