Сайт “Розвиток дитини” пропонує батькам та вихователям дитячих садочків, а також учителям початкової ланки практичні завдання, що допоможуть у цікавій формі познайомити дитину із символікою, культурою та історією України.
Виконання таких завдань сприятиме формуванню у дітей шанобливого ставлення до власної країни, вихованню справжнього, всебічно розвиненого громадянина.
Привітання зі святом: патріотична аплікація для дітей. Це творче завдання для дітей дошкільного віку 4-6 років, яке допоможе створити барвисту картинку-саморобку.
Герб України: патріотична аплікація. Це творче завдання для дітей із шаблонами для створення аплікації герба України. Дитині пропонується вирізати частини тризуба і наклеїти їх на тематичне тло. У результаті роботи дитина отримає завершену картину герба й дізнається про цей Державний символ.
Прапор України власноруч: патріотична аплікація-саморобка. Це творче завдання для дітей, яке допоможе створити патріотичну саморобку-прапор. Матеріал містить шаблони для вирізання та створення об’ємної аплікації.
Патріотичні розмальовки. Це комплект із розмальовками для дітей від 2 років. У комплекті чотири яскравих розмальовки в синьо-жовтих барвах. Аркуші стануть у пригоді для розмальовування фарбами, олівцями, фломастерами, заклеювання наліпками, дрібними предметами з природнього матеріалу, невеликими шматками паперу тощо.
Прапорці. Знайди тінь: відзначаємо День Державного прапора України. Це тематичне завдання для дітей 4–6 років, спрямоване на розвиток уваги, зорового сприйняття, образного й логічного мислення. Дитині пропонується з’єднати малюнок із відповідним візерунком та силуетом прапорця.
Відзначаємо День прапора – Піксельні малюнки по клітинках. Це завдання містить шаблони для піксельного малювання по клітинках з малюнками у кольорах українського прапора. Матеріал містить 2 аркуші, на яких розташовано 5 графічних малюнків для копіювання.
Розмальовка «Україна – моя Батьківщина». Це антистрес – розмальовка для дітей від 5 років. На аркуші зображено контури карти України, яка наповнена різними елементами: малюнками державних та народних символів України, а також цікавими деталями і рослинними візерунками в стилі петриківського розпису.
Знайди тінь: відзначаємо День Незалежності України. Це тематичне завдання для старших дошкільнят 5–6 років та молодших школярів, спрямоване на розвиток уваги, зорового сприйняття, образного й логічного мислення та уяви. На аркуші подано 6 малюнків і їхні силуети. Дитині пропонується знайти відповідну тінь і з’єднати її з картинкою.
Весела вікторина «Моя Україна»: гра-оригамі. Це барвисте завдання, у результаті виконання якого дитина створить цікаву гру-саморобку про Україну, у яку можна пограти з друзями, батьками чи наодинці. Дитині пропонується вирізати шаблон для створення відомої на весь світ дитячої паперової оригамі-гри й скласти його за схемою.
Листівка-саморобка «З Днем Незалежності України». Це творче завдання ,для дітей, яке допоможе створити барвисту листівку власноруч. Матеріал містить шаблони для вирізання та аплікації.
Народні символи України: шаблони для малювання ватними паличками. Це яскраве завдання для дітей раннього віку (2–4 роки), що містить шаблони для малювання ватними паличками. На аркуші зображено 4 малюнки (рушничок, куманець, сонях, китиця калини), які дитина має доповнити фарбами.
Аплікація з паперу: Літак «Мрія». Це творче завдання передбачає виготовлення тематичної аплікації з паперу. Матеріал містить 2 аркуші. На першому аркуші розміщено шаблони із частинами літака для вирізання, на другому – тематичне тло із хмаринками. У результаті роботи дитина матиме барвисте зображення літака «Мрія».
Аплікація з паперу: Листівка-вишиванка. Це шаблон для виготовлення власноруч листівки, прикрашеної вишивкою. Матеріал містить шаблони для вирізання та аплікації з паперу. Дитині пропонується вирізати основу для листівки та прості фрагменти із зображенням елементів вишивки. Основу треба акуратно зігнути, як вказано в умові, та приклеїти вишиті фрагменти.
Перетворюємо вербальну інформацію на візуальну. Це завдання сприятиме формуванню читацької компетентності, уміння перетворювати вербальну інформацію із суцільного тексту на візуальну. Завдання сприятиме формуванню та розвитку навички читання, уміння фантазувати на основі прочитаного, розвиватиме увагу та дрібну моторику.
Створюємо комікс про святкування родиною Дня Незалежності України. Це завдання сприятиме формуванню громадянських компетентностей, розвитку вміння створювати візуальний медіапродукт – комікс. Дітям пропонується прочитати початок коміксу, пригадати, як їхня родина святкує цей день, і домалювати комікс. Виконуючи завдання, дитина вдосконалюватиме вміння читати медіатекст та розвиватиме творчі здібності.
Я і Україна: подібне і відмінне. Це завдання сприятиме формуванню громадянських компетентностей, уміння представляти окремі факти власної біографії, знаходити інформацію про Україну. Дітям пропонується написати короткі відомості про себе та Україну. Виконуючи завдання, дитина удосконалюватиме вміння працювати з інформацією, вибирати з неї головне, допоможе розвинути уяву та фантазію.
Вивчаємо карту й символи України. Завдання сприятиме усвідомленню себе громадянином/громадянкою України. У процесі виконання завдання дитина вчитиметься розповідати про Україну як про свою Батьківщину, розпізнавати державні й народні символи, шанобливо ставитися до них.
Розмальовка «Герб та прапор України». Це завдання допоможе дитині розвинути навички дрібної моторики та вивчити державні символи України. Завдяки завданню дитина розвиває графомоторні навички, одночасно вивчаючи кольори українського прапора.
Розмальовка «Державний гімн України». Ця розмальовка містить текст Державного гімну України. Виконуючи завдання, дитина зможе потренувати творче мислення, уміння підбирати потрібні кольори, дрібну моторику, а головне – відчути приналежність до своєї батьківщини.
Тематична головоломка «Україна». Це завдання сприятиме розвитку уваги й зорової пам’яті дитини, допоможе їй потренувати навички читання та повторити правопис запропонованих слів. Виконуючи завдання, дитина збагатить словниковий запас і розширить кругозір.
Пізнавальна розмальовка «Україна». Це завдання познайомить дитину із унікальними особливостями та пам’ятками нашої держави. Завдяки інформаційній насиченості розмальовки дитина збагатить словниковий запас і розширить кругозір, а також матиме змогу зацікавитись більш ретельним дослідженням України. Розмальовку можна використовувати як навчальний та розвивальний матеріал.
Вчимо Державний Гімн України. Цей наочний матеріал слугуватиме дитині добрим помічником при вивченні одного з головних символів України – Державного Гімну. Роздрукувавши його та прикріпивши на видному місці, дитина зможе легше запам’ятати всі куплети і приспів пісні та імена її авторів.
Кросворд «Україна». Цей тематичний кросворд присвячений Україні. Розгадуючи його, дитина зможе дізнатись нову інформацію, а також систематизувати вже наявні знання, добре поміркувати й потренувати пам’ять.
Визначаємо назви річок України. Це завдання сприятиме формуванню природничої компетентності, збагаченню знань про водойми. Виконуючи завдання, дитина вдосконалюватиме вміння користуватися додатковими джерелами, зокрема, картами, розвиватиме пізнавальний інтерес та увагу.
Розгадуємо загадку Герба. Це завдання сприятиме формуванню громадянської та мовленнєвої компетентності дитини, розвитку уяви і фантазії. Дитині пропонується розгадати загадку Герба України: прочитати й записати зашифроване в ньому слово.
Чи знаю я Державний Гімн України? Це завдання сприятиме формуванню громадянських компетентностей. Виконуючи завдання, дитина вдосконалюватиме вміння відтворювати Державний Гімн України, здійснювати самооцінювання. Завдання сприятиме розвитку уваги та пам’яті.
Розірвані прислів’я: досліджуємо рідну мову. Завдання спрямоване на збагачення словникового запасу, вивчення народного фольклору. Дитині пропонується з’єднати частини розірваних прислів’їв і написати їх. Виконуючи завдання, дитина формуватиме мовну компетентність, розвиватиме увагу, досліджуватиме рідну мову.
Усе про Президента: заповнюємо картку. Це завдання спрямовано на розвиток мовної та соціальної компетентностей молодших школярів. Виконуючи завдання, дитина вчитиметься чітко дотримуватися інструкцій при заповненні анкетних форм.
Списування тексту про Україну. Це завдання спрямоване на формування орфографічної та пунктуаційної грамотності. Опрацювання тексту буде цінним для поглиблення уявлення дітей про красу й велич рідної землі, збагачення їхнього словникового запасу та формування національної свідомості й любові до Батьківщини.
Закріплюємо множення і ділення багатоцифрових чисел «Мандрівка Україною». Це завдання сприятиме формуванню математичної компетентності, уміння множити й ділити багатоцифрові числа. Виконуючи завдання, дитина вдосконалюватиме вміння множити і ділити багатоцифрові числа, формуватиме мовленнєві вміння.
День Незалежності України: розпізнаємо та описуємо свої емоції. Це завдання сприятиме формуванню громадянської компетентності, уміння зчитувати та описувати свій емоційний стан. Дітям пропонується розгадати ребуси, поміркувати про те, як пов’язані між собою слова-відгадки, а також скласти з ними речення.
Вивчаємо карту України: поглиблюємо знання про рідну землю. Завдання сприятиме формуванню вміння працювати з картою України, поглибить знання дитини про географію, розвиватиме навички роботи з контурною картою. Також завдання сприятиме розвитку просторового та логічного мислення, уваги та аналітичних здібностей.
День Незалежності України: визначаємо істинні твердження. Завдання сприятиме формуванню громадянських компетентностей, уміння визначати істинні та хибні твердження. Дітям пропонується розшифрувати словосполучення, пригадавши послідовність літер абетки, визначити істинні та хибні твердження, перетворити хибні твердження на істинні.
Складаємо привітання до Дня Незалежності України. Це завдання сприятиме формуванню мовленнєвої компетентності, уміння закріпити уміння писати привітання. Дітям пропонується пригадати рік проголошення незалежності України та визначити, скільки років нашій незалежній Україні.